24 styczeń 2023

Usłyszał hałas, powiadomił policjantów…dzięki błyskawicznej reakcji, sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku

fot. KPP w Lubienie
W ręce policjantów wpadła para złodziei, która włamała się do piwnic w jednym z bloków na terenie miasta. Podejrzani to kobieta w wieku 21 lat i mężczyzna w wieku 37 lat. Oboje zostali zatrzymani wkrótce po telefonie od mieszkańca tego budynku. Dzięki tej informacji nie zdołali nic wynieść i teraz odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Mundurowym tłumaczyli, że z ciekawości oglądali przedmioty znajdujące się w tych pomieszczeniach. Może im grozić nawet do 10 lat więzienia.
REKLAMA

W miniony czwartek po godzinie 23.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał telefoniczną informację o prawdopodobnym włamaniu do piwnic w jednym z bloków na osiedlu „Przylesie”.

W rejon zgłoszenia natychmiast zostali skierowani policjanci z lubińskiej komendy.

Na miejsce pierwsi dojechali technik kryminalistyki i policjant operacyjny lubińskiej komendy. Funkcjonariusze, przy dwóch otwartych pomieszczeniach, zastali kobietę i mężczyznę. Nie byli oni mieszkańcami tego bloku i nie potrafili w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego pobytu tam. Ich tłumaczeniem było jedynie, że chcieli pooglądać przedmioty znajdujące się w piwnicy. Policjanci ujawnili poprzecinane zabezpieczenia w drzwiach wejściowych do dwóch pomieszczeń oraz część wyniesionego już łupu. Złodziejska para trafiła do policyjnej celi

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy oraz jego analiza doprowadziła do przedstawienia zatrzymanym zarzutów kradzieży z włamaniem. Oboje przyznali się do winy Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki błyskawicznym, anonimowym informacjom o osobach mogących dokonywać przestępstwa, policjanci zatrzymują sprawców na tzw. gorącym uczynku, co pozwala na odzyskanie mienia w całości, a amatorzy cudzej własności, ponoszą odpowiedzialność prawną za swoje czyny.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lubin
0.1°C
wschód słońca: 07:37
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lubinie

kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Ave Cezar, Lubin, ul. Piłsudskiego 22
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 16:00
miejsce
Centrum Kultury Muza, Lubin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 19:00
miejsce
Centrum Kultury Muza, Lubin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-16 19:00
miejsce
Nowa Hala Widowiskowo Sportowa...
wstęp biletowany