22 listopad 2022

zdjęcie: Ponad 2 promile alkoholu miał mieszkaniec powiatu lubińskiego, zatrzymany przez patrol drogówki. / fot. KPP w Lubienie
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tłumaczył policjantom, że chciał tylko przejechać kilka kilometrów. 33 – latek stracił już swoje prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem.

Sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek, chwilę przed północą. Policjanci ruchu drogowego patrolując miasto, na ul. Paderewskiego zauważyli kierującego audi. Funkcjonariusze widząc kierowcę nabrali podejrzeń, że może być nietrzeźwy. Dali mu znak do zatrzymania się do kontroli drogowej. Kiedy tylko podeszli do mężczyzny, wiedzieli, że nie pomylili się. Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma on 2,3 promila tej substancji w swoim organizmie.

33 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego oświadczył policjantom, że faktycznie pił alkohol, ale chciał tylko przejechać kilka kilometrów do domu

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o dalszym losie 33 – latka.