21 listopad 2023

zdjęcie: Groził nożem kobiecie z dzieckiem, naruszył nietykalność cielesną policjantów. Sprawca najbliższe 2 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie / fot. KPP w Lubienie
Policjanci z Lubina zatrzymali 53-latka, który na ulicy groził kobiecie nożem. Chwilę później zaatakował mężczyznę, który stanął w obronie pokrzywdzonej. Podejrzany naruszył nietykalność cielesną interweniujących wobec niego policjantów oraz ich znieważył. Był nietrzeźwy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może spędzić 3 lata w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, około godziny 15.00, na ulicy Drzymały w Lubinie. Jak wynikało z informacji przekazanej dyżurnemu lubińskiej komendy, pijany sprawca podszedł do 32-letniej kobiety, która szła chodnikiem ze swoim dzieckiem. Złapał ją za rękę, szarpał i groził jej pozbawieniem życia, za pomocą trzymanego w ręku noża. Całą sytuację zauważył mężczyzna, który stanął w obronie przestraszonej kobiety, obezwładniając sprawcę i wytrącając mu z ręki nóź, za pomocą fotelika dziecięcego, który akurat miał w samochodzie. Agresor również kierował groźby karalne wobec 63-letniego mieszkańca Lubina.

Na miejsce natychmiast wezwano policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę, który był im bardzo dobrze znany z wcześniejszych interwencji. Lubinianin był kompletnie pijany, miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu. 53-latek podczas interwencji nie wykonywał poleceń mundurowych, naruszył ich nietykalność cielesną, a dodatkowo znieważył stróżów prawa słowami obelżywymi.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów gróźb karalnych, naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

Oficer prasowy KPP w Lubinie