25 maj 2023

Dwóch rowerzystów – jeden bardziej pijany od drugiego

Tylko w jeden dzień lubińscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów, którzy ledwo trzymali się kierownicy. Pierwszy z mężczyzn miał nieco ponad 2 promile, drugi zaś ponad 3. Zagorzali entuzjaści mocnych trunków teraz muszą się liczyć z wysoką karą grzywny.

Tylko w jeden dzień lubińscy mundurowi zatrzymali i uniemożliwili dalszej jazdy dwóm kompletnie pijanym rowerzystom. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany na terenie gminy Rudna, który został namierzony przez policjantów z tamtejszego komisariatu. 64-latek starał się jechać mając w organizmie nieco ponad 2 promile alkoholu. Drugi z mężczyzn został zauważony przez nasz patrol ruchu drogowego. 44-latek z Lubina pobił w tym dniu wszelkie niechlubne rekordy wydmuchując ponad 3 promile.

Całe szczęście, że obydwaj cykliści jadąc mocnym slalomem nie wjechali pod przejeżdżające samochody.

Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę, która z jazdą niewiele miała wspólnego. Wobec mężczyzn wszczęto postępowania w sprawie o wykroczenie, za które grozić im będzie kara aresztu bądź grzywny nie niższej jak 1000 złotych. Dodatkowo Sąd może wobec zatrzymanych orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nie mechanicznych.

Pamiętajmy aby nie łączyć kierownicy z alkoholem! Jeżeli natomiast jesteś świadkiem podobnego zachowania – zadzwoń pod numer 112, możesz w ten sposób zapobiec czyjejś tragedii.

starszy aspirant Krzysztof Pawlik
zastępca Oficera Prasowego