19 październik 2022

3 tysiące mandatu i 28 pkt za prędkość i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

Wysokim mandatem ukarany został kierowca audi, który nie dość, że znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, to jeszcze wyprzedzał inne auto na przejściu dla pieszych. Swoje uprawnienia straciła również 25-letnia mieszkanka gminy Ścinawa, która przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h rozpędziła swoje auto do 94 km/h. Policjanci przypominają - od 1 stycznia br. obowiązują nowe, wyższe stawki mandatów karnych za wybrane wykroczenia drogowe.

Wysokie stawki mandatów obowiązują od początku roku. Wśród wykroczeń z najbardziej dotkliwymi kwotami grzywny jest przekroczenie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem oraz nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Przekonał się o tym kierowca audi, który na ulicy Hutniczej został zatrzymany przez patrol drogówki z uwagi na rażące przekroczenie dozwolonej prędkości. 21 – letni mieszkaniec Polkowic pędził z prędkością 103 km/h, przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, a dodatkowo wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych. Młody kierowca nie kwestionował swojego zachowania. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy złotych złotych oraz otrzymał 28 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy 21-latka.

Tego samego dnia w miejscowości Toszowice, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą oplem. 25-latka przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h jechała przez tą miejscowość 94 km/h. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymała 13 punktów karnych. Funkcjonariusze na 3 miesiące zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Bezpieczeństwo zależy od każdego z nas, dlatego przede wszystkim wsiadając za kierownicę naszych pojazdów kierujmy się wyobraźnią, rozsądkiem i odpowiedzialnym zachowaniem. Przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, nieustępowanie pierwszeństwa to tylko niektóre wykroczenia, które mogą doprowadzić do tragedii.